logo

Jordan Suckley – Wywiad dla Euforia Festivals.

Cześć, Jordan. Od bycia szybkim zastępstwem za Photographera w 2016 roku do pozostania ekskluzywnym rezydentem Tranceformations.

 1. Jak to jest być rezydentem tak młodej i rozwijającej się z każdym rokiem imprezy w Polsce? Czy ma ona wyjątkowe miejsce w Twoim kalendarzu i sercu? Jeśli tak, dlaczego?
  Tak, o, tak! Witajcie, miło mi Was znowu słyszeć! 🙂 To prawdziwy zaszczyt być rezydentem i rozwijać fantastyczną relacją z tutejszymi ludźmi, od 2016 roku, odkąd gram tutaj w Polsce! Jestem całkowicie zafascynowany tą imprezą oraz odbiorem wszystkich klubowiczów i naprawdę doceniam Wasze wsparcie!
 2. W ostatnich latach miałeś szansę współpracować z tak wielkimi artystami, jak: Ferry Corsten, Paul Oakenfold, a także dwukrotnie z Paulem van Dykiem. Jakie to uczucie tworzyć wspólną pracę ze swoim idolem / idolami? Czy z którejś z tych współprac jesteś szczególnie dumny?
  Tak, to dla mnie niesamowite uczucie pracować z takimi legendami, jak ci artyści; co naprawdę jest świetne, to fakt, że staliśmy się naprawdę dobrymi znajomymi, a lata temu przeżywałem ich występy, zanim sam zostałem DJ’em! 🙂
  Jeśli chodzi o proces produkowania muzyki, zazwyczaj działaliśmy poprzez maile, wysyłając sobie pliki do projektów i rozmawiając przez telefon lub na wspólnych eventach, zanim dany utwór został skończony. Wybacz, nie mogę wskazać mojej ulubionej współpracy, one wszystkie były dla mnie wspaniałym doświadczeniem! 🙂
 3. Ale zanim stałeś się tym znanym Jordanem Suckleyem, musiałeś pokonać swoją drogę jako producent. Jak zaczęła się Twoja miłość do muzyki elektronicznej? Czy pamiętasz swoje pierwsze ulubione utwory/twórców oraz moment, w którym zrozumiałeś, że to jest właśnie to, co chcesz robić w swoim życiu?
  Gdy byłem dzieciakiem, zacząłem słuchać Happy Hardcore’u, a także płyt wydawanych przez wytwórnie Tidy Trax, Cream Records czy Gatecrasher. Gdy miałem 17 lat otrzymałem swoje decki i wtedy zacząłem miksować każdego dnia, od razu mocno się od tego uzależniłem. Kiedy studiowałem, zacząłem chodzić na występy DJ’i w klubach praktycznie całej Wielkiej Brytanii; dałem moje demo promotorowi imprez, który następnie dał mi szansę zagrania na trasie koncertowej Gatecrasher i od tego momentu, moja kariera ruszyła niczym lawina, grałem coraz więcej i więcej. W 2009 roku podpisałem kontrakt z profesjonalną agencją i zacząłem tworzyć muzykę. Jeśli chodzi o mój pierwszy ulubiony numer, był nim “Firestarter” od The Prodigy.
 4. Jak Damaged Records i posiadanie swojej wytwórni zmieniło Twoje życie? Czy od początku czułeś, że chcesz dawać szansę innym producentom na wydawanie ich utworów?
  Damaged wystartowało w 2014 roku i od tego czasu mamy imprezy na całym świecie, co jest, to jest szaleństwo! Posiadanie wytwórni dało mi też możliwość, aby dać platformę dla promowania i pchnięcia w górę innych artystów, takich jak Sam Jones, który teraz jako producent jest klasą samą w sobie, jest także moim dobrym przyjacielem. Także Ashley Smith, Billy Gillies i David Forbes, ich muzyka robi spore wrażenie; są bardzo utalentowanymi producentami, którzy tworzą brzmienie Damaged!
 5. Jak odnaleźć coś wyjątkowego w dzisiejszej muzyce przy miliardach i miliardach… ok, powiedzmy, że dziesiątkach i dziesiątkach nowych utworów w każdym tygodniu? Jaki jest Twój sposób na ich skuteczną selekcję?
  Podpisując każdy utwór w Damaged, osobiście daję jego twórcy opiekę i szansę rozwoju, dlatego w każdym moim secie znajdzie się kilka ekskluzywnych numerów. Poza moimi własnymi produkcjami, spędzam dużo czasu nad przeglądaniem utworów z wielu gatunków muzycznych i poszukiwaniem ukrytych skarbów w starszych dyskografiach różnych artystów. Można dzięki temu odkryć wiele fantastycznych kawałków, trzeba po prostu spędzić trochę czasu, aby się do nich dokopać 🙂
 6. Znam dobrze to uczucie 😀 Dlaczego muzyka Tech Trance wydaje się stale zyskiwać na sile? Co czyni ją wyjątkową?
  Wydaje mi się, że pewne rodzaje muzyki są dobre do jazdy samochodem lub do ćwiczenia przy nich na siłowni, a jeszcze inne lepiej sprawdzają się na parkiecie. I moim zdaniem, tak właśnie jest z Tech Trance, jest perfekcyjna dla klubowych scen, bo porywa ludzi do tańca!
 7. Czy akceptujesz obecność tzw. “ghost-producentów” na scenie? Dlaczego niektórzy ludzie decydują się na łatwiejszą drogę dla swoich “karier”?
  Powiem szczerze, że to nie jest coś, co zajmuje moją głowę; nie obchodzi mnie jak utwory powstają lub kto je wykonał. Jeśli lubię dany kawałek, to po prostu go gram 🙂
 8. Czy przypominasz sobie najśmieszniejszą sytuację z Twoich występów lub przy pracy w studio?
  Nagrywanie teledysku do “Surveillance” z Kutski’m 🙂
 9. Jeśli miałbyś podsumować poprzedni rok, czy potrafiłbyś wskazać swoje ulubione utwory, albumy lub twórców, którzy miło Cię zaskoczyli swoimi utworami?
  Występ na Tranceformations 🙂
  Ulubiony utwór: “Rosetta” z Ferry’m Corstenem!
  Ulubiony “nowy” producent: Ashley Smith
 10. Co daje Tobie największą dawkę euforii?
  Ludzie tańczący do mojej muzyki.
 11. Co lubisz robić poza studio i graniem na imprezach?
  Nie mam za bardzo czasu na nic innego, ale kibicuję FC Liverpoolowi.
 12. Przy tworzeniu niedawno wydanej kompilacji „Damaged 100”, zaprosiłeś Alexa Di Stefano do stworzenia jego miksu na jej potrzeby? Dlaczego postawiłeś na niego przy tak ważnym wydawnictwie?
  W ramach każdej kompilacji “Damaged”, zawsze wybieraliśmy kogoś innego, np.: Liquid Soula, Sama Jonesa, Marka Sherry’ego, Coming Soon, Freedom Fighters i wielu innych. Jestem fanem utworów Alexa Di Stefano, dlatego pomyślałem, że będzie dobrze pasował do tego przedsięwięcia. Co więcej, Alex zremiksował mój utwór “Rocket Punch”, specjalnie na potrzeby kompilacji!
 13. Czy mógłbyś zdradzić co nieco z Twoich nadchodzących planów na ten rok?
  Szaleńcza ilość podróży, nowej muzyki, współprac i spotkań z nowymi ludźmi z całego świata!

Wywiad przeprowadził Piotr „Z Dobrej Woli” Dobrowolski.

Dodany przez

Euforia Festivals

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewiętnaście − osiem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0

Your Cart