logo

The Thillseekers – Wywiad dla Euforia Festivals.

1.Cześć, Steve. Na początku musimy powiedzieć, że ten rok będzie rokiem Hydry i Twojego nowego albumu pod tym aliasem (który udało mi się wesprzeć na kampanii w serwisie Amplifyd i mam nadzieję, że wkrótce do mnie dotrze). Dlaczego zdecydowałeś się wrócić do tego projektu po tak długim czasie?

The Thrillseekers: Witajcie! Po długoletnich pracach nad moim albumem “Escape”, chciałem skupić się nad nowym projektem i Hydra wydała mi się dobrym wyzwaniem, zwłaszcza po reakcjach, jakie zebrała “Amber”. Uwielbiam wszystkie rodzaje trance’u, jednak poczułem, że brzmienie, które kochałem 20 lat temu, zostało utracone. Hydra to moja próba powrotu do tego klimatu, dźwięków, które przyciągnęły mnie do trance’u na samym początku.

2. Co według Ciebie wyróżnia Hydrę na tle typowego “brzmienia The Thrillseekers”?

Hydra zaczęła od delikatniejszego, bardziej progresywnego brzmienia, którego według mnie brakuje obecnie na scenie. Jest nadal bardzo trance’owe, jednak znacznie mniej przewidywalne niż w mainstreamie.

3. Jak już wspomniałeś, Twoim pierwszym utworem po powrocie do aliasu Hydra był poświęcony Twojemu psu, Amber. Stworzyłeś go po jej śmierci. Chciałbym zapytać, jak długo była z Tobą? Jak ja pamiętasz? Jaki miała charakter? Twój przykład pokazuje mi, jak ważne są dla nas zwierzęta domowe, dla psychicznej strony życia; czy zgodziłbyś się z tym zdaniem?

Amber miała 16 lat, gdy odeszła. Nie licząc dni, gdy koncertowałem, spędzała ze mną każdą chwilę, każdego dnia była przy mnie w studio. Była bardzo kochanym i wiernym psem, wyglądało na to, że naprawdę uwielbiała Trance! Zgadzam się z Tobą, że zwierzęta są ważną częścią naszego życia.

4. Masz wielu fanów w Polsce. Wielu z nich wręcz domagało się oficjalnego wydania i dystrybucji Twojego albumu “Escape” w naszym kraju. Nie skłamię, jeśli powiem, że jesteś jednym z najukochańszych producentów dla polskich miłośników muzyki Trance.

Jakie rzeczy kojarzą się Tobie z naszym państwem? Ludzie, inni producenci, jakaś część naszej kultury, potrawy czy coś innego?

Po raz pierwszy przyjechałem do Polski w 2003 roku, razem z moją żoną. Po obejrzeniu “Listy Schindlera” chcieliśmy odwiedzić Kraków, aby poczuć klimat historii tego miasta. Był to czas mrożący krew w żyłach, emocjonalnie i dosłownie – było wtedy u Was minus 13 stopni Celsjusza. Od tego czasu zagrałem w Polsce kilka razy, brałem też udział w ślubie jednego z moich najlepszych przyjaciół, który ożenił się z Polką.

5. Jeden raz miałeś okazję być w Polsce także dzięki Euforia Festivals, cóż… już 13 lat temu. Naprawdę brakowało nam Ciebie! Co dla Ciebie oznacza stan euforii, jak opisałbyś ją swoimi słowami?

Euforia to uczucie czystej radości, miłości i szczęścia.

6. Czy pamiętasz swoich pierwszych artystów, nagrania lub albumy, które inspirowały Cię na początku Twojej przygody z produkcją muzyki?

O tak, byłem bardzo mocno wciągnięty w świat synth popu lat 80-tych, więc zespoły takie jak Human League, Erasure czy New Order odegrały ogromną rolę w ukształtowaniu mnie i muzycznym, i jako człowieka. Ogólnie rzecz biorąc, to Depeche Mode zainspirowało mnie bardziej niż jakikolwiek inny zespół. Do dziś jestem ich wielkim fanem.

7. Bardzo często pytam producentów o ich muzyczne inspiracje, jednak w Twoim przypadku, mogę zapytać także, jak to jest być ważną częścią historii muzyki Trance dla innych, nie tylko znacznie młodszych twórców?

To ogromny honor i zaszczyt to słyszeć! Jeśli mam być szczery, to nie jest coś, co zajmuje moje myśli, ale cieszę się, jeśli tak faktycznie jest.

8. Twój debiutancki singiel “Synaesthesia” został wydany dokładnie 20 lat temu. Gdy wydawałeś ten utwór, miałeś dokładnie tyle samo lat, ile teraz mam ja (26 – przyp. red.). Dlatego jestem ciekawy, jak bardzo Ty i Twój charakter zmieniliście się przez ten czas, jakiego rodzaju transformacja to była dla Ciebie?

Ha! Cóż, jestem trochę starszy i trochę mądrzejszy (mam taką nadzieję). Jednak mój charakter pozostał taki sam. Nie czuję się inną osobą, wciąż podążam za moimi marzeniami z tą samą pasją.

9. Jeśli miałbyś wskazać jedną lub kilka rzeczy, z których jesteś najbardziej dumny w swojej karierze, wymieniłbyś:

Słyszałem wiele historii moich fanów o tym jak moja muzyka pomogła im w trakcie ciężkich sytuacji w ich życiu lub że towarzyszyła im podczas lat na uczelniach, itd. Wiedza, że moja muzyka potrafiła wprowadzić pozytywne zmiany w życiu pewnych ludzi, znaczy dla mnie wszystko. To udowadnia, że to, co robię, ma znaczenie i sens.

10. Po Solarstone, jesteś kolejnym trance’owym artystą, który miał szansę pracować z technologią Dolby Atmos. Jako producent, który pracuje od lat na scenie, który miał okazję uzywać wielu rodzajów sprzętu dla muzyków, jak będziesz wspominać to doświadczenie?

Mój pierwszy event Atmos odbył się 25 stycznia w San Francisco. To naprawdę świetne doświadczenie, ponieważ możesz dosłownie wejść w głąb muzyki, gdy jesteś na parkiecie. Dźwięki dochodzą do Ciebie z przodu, otaczają, okrążają Cię z praktycznie każdej strony. Z producenckiego punktu widzenia, możesz naprawdę namieszać ludziom w głowach, to daje mnóstwo frajdy. Dodaje to nowego wymiaru twojej muzyce, kto nie chciałby tego doświadczyć?!

11. Czy możemy się spodziewać z Twojej strony czegoś więcej niż tylko utworów spod aliasu Hydra w 2019 roku?

Jak najbardziej. Pracuję teraz nad kilkoma współpracami jako The Thrillseekers i kilkoma remiksami, które stworzyłem na potrzeby moich setów DJ-skich, prawdopodobnie wydam je w ciągu następnych miesiący. Myślę, że kilka z nich usłyszycie w przyszłym miesiącu, gdy zagram dla Was w Arenie Toruń ☺

12. Polscy słuchacze naprawdę uwielbiają Twoje klasyki. Czy któreś z nich pojawią się w Twoim secie na Tranceformations?

Tak, kocham łączyć nowe i stare rzeczy, ponieważ wtedy przygoda nabiera kształtów na wielu poziomach.

Wywiad przeprowadził Piotr „Z dobrej woli” Dobrowolski.

Dodany przez

Euforia Festivals

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0

Your Cart