logo

Wywiad z twórcą hymnu Euforia Festival 2016

Parę tygodni temu krótkiego wywiadu dla Euforia Festivals udziełił Alex M.O.R.P.H. oto jego zapis.

onTune: Jak się masz ?

Alex: Dziękuję, świetnie. Koncertuję, produkuję, jestem również bardzo zajęty moim Podcast’em oraz wytwórnią “Universal Nation”.

O: Kim jest Alex M.O.R.P.H. w życiu prywatnym?

A.M. : Kiedy tylko mam na to czas, uwielbiam spędzać czas z moją rodziną. Poza tym lubię filmy, programy telewizyjne, trochę sztuki i samochody.

O: Twój ulubiony film/program telewizyjny/sport

A.M. : Szczerze mówiąc, nie przepadam za sportem, nawet za piłką nożną, która jest wszechobecna i bardzo popularna na całym świecie (śmiech). Jeżeli chodzi o programy telewizyjne, lubię „Z archiwum X” i „The Mentalist”. Oczywiście znany jestem z mojego zamiłowania do „Gwiezdnych Wojen”. Czasami oglądam National Geographic and Discovery Channel.

Euforia Festival 2016 - MORPH_02

O: Dobre i złe strony bycia Alex’em M.O.R.P.H.?

A.M. : Na pewno dużym przywilejem jest to, że mogę podróżować i poznawać świat, robić to co kocham. Poznaję wielu interesujących ludzi, odwiedzam wiele krajów i dzielę się emocjami z publicznością.

Jeżeli chodzi o złe strony, rzadko widuję rodzinę i przyjaciół, a podróżowanie czasami bywa stresujące. Długie godziny na lotniskach itp. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

O: Pamiętasz kiedy postanowiłeś zostać Dj’em?

A.M. : Zawsze kochałem muzykę elektroniczną, jej energię i magię, która potrafi gromadzić ludzi. Bardzo duży wpływ na moją karierę mieli Sven Vath i Carl Cox.

O: Co było pierwsze: Dj’ka czy produkcja?

A.M. : Zacząłem od Dj’ingu, ale pewnego uświadomiłem sobie, że jedyną możliwością na wyrażenie mojego „Ja” jest produkcja. Produkuję oraz tworzę własne wersje moich ulubionych nagrań.

O: Pamiętasz swój pierwszy Dj Set?

A.M. : Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno chodziłem jeszcze do szkoły. Było to z Bielefeld w Niemczech. Kiedy wracałem nad ranem do domu, rodzice myśleli, że właśnie wstałem i szykuję się do szkoły (Śmiech).

O: Od początku byłeś Dj’em Trance’owym?

A.M. : Nie zupełnie. Zaczynałem od Acid Underground. Następnie był Trance, który okazał się „moim miejscem na ziemi”, trwa to już 16 lat.

O: Jesteś w stanie wymienić swoje 3 ulubione utwory, bez względu na gatunek?

A.M. : Justin Bieber – Let’s do the Hop

Paris H. – Living in a Birdcage

Ronald McDonald – Proud to be Vegetarian

Żartowałem (Śmiech). Zdecydowaniem mam zbyt dużo ulubionych nagrań, żeby móc wymienić tylko 3. Uwielbiam Twórczość Jean Michel Jarre, pioniera muzyki elektronicznej. Lubię bardzo Junkie XL, odpowiedzialnego za „kamień milowy” w muzyce: Shasha-„Xpander”.

 

O: Przygotowujesz się do swoich występów. Jak to wygląda?

A.M. : Kiedy jestem na imprezie, zawsze staram się słuchać tego co grają inni dj’e. Pomaga mi to przygotować się do występu, zbudować odpowiednią atmosferę i zabrać ludzi w muzyczną podróż. Słucham również promos’ów tzw. Świeżaków, dzięki czemu mogę grać rzeczy, których publiczność nie zna, a uwielbiam ich zaskakiwać. Poza tym lubię się zrelaksować zanim wyruszę na występ.

O: Najzabawniejsza sytuacja, która przydarzyła Ci się w przeciągu ostatniego roku gdy byłeś w trasie.

A.M. : Jeden z podróżujących tym samym samolotem powiedział mi, że wyglądam jak Alex M.O.R.P.H., a potem nie chciał uwierzyć, że to naprawdę ja (śmiech).

 

O: Co robisz, gdy jesteś w studio i potrzebujesz inspiracji?

A.M. : Słucham innych nagrań Trance a także innych gatunków różnych artystów, jestem bardzo otwarty i lubię eksperymentować.

 

O: Jesteś w stanie wymienić dwie produkcje: te, które zajęło Ci najmniej i najwięcej czasu?

A.M. : Jako przykład weźmy singiel „Angelic” (przy współpracy z Den Rize oraz Natalie Gioia) wydany w Vandit.

Pierwszą wersję zagrałem na ASOT650 w Dźakarcie w 2014 r! Po tym występie jakbym zapomniał o tym nagraniu. W tym roku wykopałem go i zrobiłem nowy miks i oto jest. Czasami tak bywa. Wciąż mam wiele nieukończonych projektów sprzed wielu lat. Jeżeli chodzi o najszybszą produkcję: była tak szybka, że nie pamiętam (Śmiech)

O: Najbardziej pamiętna impreza?

A.M. : ASOT w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

 

O: Czy w ostatnim czasie w Twoim życiu/karierze wydarzyło się coś ekscytującego, czym chciałbyś się podzielić?

A.M. : Wystartowałem z własną wytwórnią „Universal Nation”. Na chwilę obecną mamy na swoim koncie 9 wydawnictw. Jestem bardzo podekscytowany i dumny z sukcesów tych nagrań. Ponadto w tym roku w Vandit ukarze się mój kolejny album „Not All Superheroes Wear Capes”. Nie mogę się doczekać!

O: Jakie plany na nadchodzące miesiące? Cieszy Cię fakt, że po raz 3 zagrasz w Boszkowie na Euforia Festival? Przygotujesz swoim fanom coś specjalnego na tę noc?

A.M. : Zawsze staram się przygotować małą niespodziankę, żeby zaskoczyć fanów.

Jestem bardzo dumny i podekscytowany faktem, że miałem przyjemność wyprodukowania hymnu Euforia Festival 2016. Świetna wiadomość, prawda?
Co do samej Euforii, możliwość zagrania na tym evencie zawsze powoduje uśmiech na twarzy. Ludzie oraz ich energia są wspaniałe, atmosfera jest niesamowita, naprawdę uwielbiam tam grać!

Już nie mogę się doczekać Euforia Festival 2016, do zobaczenia, „jupppi”!

www.alexmorph.com

www.twitter.com/alexmorph

www.facebook.com/alexmorph

www.instagram.com//alexmorph

Dodany przez

Euforia Festivals

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uwaga: sklep do dnia 18 lipca nieczynny! Zamknij

0

Your Cart